شرکت طراحی سایت و اپلیکیشن ره وب

تیمی با تجربه و متخصص در تمام خدمات آنلاین و دیجیتال و بیش از ۲۰ سال تجربه

شرکت طراحی سایت و اپلیکیشن ره وب

سایت مپ

سایت مپ
سایت مپ چیست ؟

فکر کنید می خواهید برای یک کاری به چند ادرس در یک منطقه ای بروید که تا بحال نرفته اید. مطمئنا برای پیدا کردن ادرس ها دچار مشکل می شوید و به تنهایی نمی توانید این کار را انجام بدهید در این مواقع داشتن یک نقشه یا مثل برنامه های ویز یا بلد تنها راه چاره ی شما است تا بتوانید به راحتی ادرس مورد نظرتان را پیدا کنی. حالا سایت مپ چیست؟ دقیقا سایت مپ مثل نقشه ای که شما استفاده کردید میمونه البته این دفعه نه برای شما بلکه برای ربات های گوگل!

برای اینکه ربات های گوگل بتوانند به راحتی در سایت شما جستجو و رتبه بندی کنند حتما نیاز به سایت مپ خواهید داشت. سایت مپ این ویژگی را به سایت شما می دهد تا ربات های گوگل به راحتی در سایتتان و صفحات متعددش بچرخد و ایندکس کند.

اگر علاقه ی شدیدی به حوزه کاری وبمستری یا سئو سایت دارید، باید حتما درباره ی نحوه ساخت سایت مپ و ویژگی های آن اطلاعات خوبی داشته باشید. با ما باشید تا در ادامه درباره ی سیر تا پیاز سایت مپ اطلاعات کسب کنید!

سایت مپ چیست؟

نقشه سایت، نقشه ای از وب سایت شما است که به موتورهای جستجو کمک می کند تا تمام محتوای وب سایت شما را پیدا کنند، ببینند و ایندکس کنند. نقشه های سایت همچنین به موتورهای جستجو می گوید که کدام صفحه در سایت شما بهتر و مهمتر است.

چهار نوع سایت مپ اصلی وجود دارد:

  Normal XML Sitemap که رایج ترین نوع نقشه سایت است. معمولاً به صورت یک نقشه سایت XML است که به صفحات مختلف وب سایت شما لینک می شود.

Video Sitemap (سایت مپ ویدیو): به طور خاص برای کمک به گوگل در درک محتوای ویدیویی در صفحه شما استفاده می شود.

News Sitemap (سایت مپ اخبار): به گوگل کمک می کند محتوایی را در سایتهایی که برای Google News تأیید شده اند را پیدا کند.

Image Sitemap (سایت مپ تصاویر): به گوگل کمک می کند تا تمام تصاویر میزبانی شده در سایت شما را پیدا کند.

چرا سایت مپ مهم است؟

موتورهای جستجو مانند Google ، Yahoo و Bing از نقشه سایت شما برای یافتن صفحات مختلف در سایت تان استفاده می کنند.
بنابراین اگر صفحات سایت شما به درستی پیوند داده نشود، خزنده های وب نمی توانند صفحات مختلف سایت شما را بررسی کنند.
همچنین علاوه بر این مورد سایت مپ در چند مورد خاص دیگر نیز واقعاً به کار شما می آید، که شامل:

گوگل تا حد زیادی صفحات وب را از طریق پیوندها پیدا می کند و اگر سایت شما کاملاً جدید است و فقط تعداد کمی بک لینک خارجی دارد، سایت مپ به گوگل برای یافتن صفحات سایت شما کمک می کند.

شاید شما یک سایت فروشگاه اینترنتی با 2 میلیون صفحه را اداره می کنید. تا زمانی که لینک داخلی نداشته باشید و تعداد زیادی پیوند خارجی داشته باشید ، گوگل به سختی می تواند تمامی این صفحات را پیدا کند. و استفاده از سایت مپ این مشکل را برطرف می کند.

چگونه یک نقشه سایت بسازیم؟

قبل از ساخت سایت مپ تان باید چند نکته را در نظر بگیرید و مشخص کنید تصمیم گیری و مشخصات این نکات شما را در نحوه ساخت سایت مپ تان خیلی کمک می کند.

ابتدا انتخاب کنید که گوگل کدام صفحات از سایت شما را بررسی کند و استاندارد های مهم در هر صفحه تان را به خوبی مشخص کنید سپس باید انتخابکنید که می خواهید از کدام قالب سایت مپ استفاده کنید. برای تصمیم گیری در این زمینه شما دو راه پیش رو دارید یا اینکه سایت مپ خود را به صورت دستی ایجاد کنید و یا از ابزار های ساخت سایت مپ برای ساخت نقشه سایت تان استفاده کنید. در آخر برای معرفی سایت مپ به گوگل باید نقشه سایتتان را با قرار دادن آن در فایل robots.txt یا ارسال مستقیم آن به سرچ کنسول، این کار را انجام دهید تا در نهایت سایت مپ تان در دسترس گوگل قرار بگیرد.

چرا به سایت مپ نیاز دارید؟

موتورهای جستجو مانند گوگل موضف هستند که مرتبط ترین و بهترین نتایج را در رابطه با جستجوی هر فرد نشان دهند. برای انجام این کار آنها از خزنده های سایت برای بررسی، سازمان دهی و ایندکس صفحات در اینترنت استفاده می کنند.
سایت مپ  خواندن و بررسی محتوا های سایت شما را برای خزنده های موتور جستجو آسان تر کرده است. در نتیجه ، با ساخت سایت مپ رتبه SEO وب سایت شما افزایش می یابد. پس اگر می خواهید سایتی پویا و کارامد داشته باشید بهتر است هرچه سریع تر برای سایتتان یک سایت مپ طراحی کنید.

مطمئنا برای انجام این کار نیاز به تخصص و دانش کافی دارید بنابراین بهتر است برای ساخت سایت مپ سایتتان از سئو کاران حرفه ای کمک بگیرید تا به درستی این کار را انجام دهید. شرکت طراحی سایت ره وب با چندین سال تجربه و تخصص و ارائه بهترین خدمات سئو در کشور همواره در تلاش برای کسب موفقیت و افزایش رتبه سایت مشتری هایش است.

مقالات مرتبط
نظرات کاربران۰۹۱۲۸۳۶۷۷۴۷
تماس با ره وب
۰۹۱۲۸۳۶۷۷۴۷