شرکت طراحی سایت و اپلیکیشن ره وب

تیمی با تجربه و متخصص در تمام خدمات آنلاین و دیجیتال و بیش از ۲۰ سال تجربه

شرکت طراحی سایت و اپلیکیشن ره وب

الکسا چیست ؟‌

الکسا چیست ؟‌
یکی از وبسایت هایی که اطلاعاتی از وضعیت سایت شما به اطلاعتان می رساند alexa – الکسا می باشد که تعداد بک لینک های ورودی به سایت و کلمات کلیدی سایت رقبا و مقایسه با سایت های مشابه ، مقدار ورودی کاربران در روز و مدت زمان حضور آنها در وب سایت و … را به صورت دقیق ارائه می دهد.

الکسا چیست ؟ 

یکی از وبسایت هایی که اطلاعاتی از وضعیت سایت شما به اطلاعتان می رساند alexa – الکسا می باشد که تعداد بک لینک های ورودی به سایت و کلمات کلیدی سایت رقبا و مقایسه با سایت های مشابه ، مقدار ورودی کاربران در روز و مدت زمان حضور آنها در وب سایت و … را به صورت دقیق ارائه می دهد.

بخشی از خدمات الکسا به صورت رایگان می باشد و همچنین ابزار هایی برای سئو با دریافت هزینه به شما ارائه می دهد که می توانید با آنها سایت خود را بهینه سازی نمایید.

رتبه الکسا چیست؟
Alexa Rank یا رتبه الکسا یک اندازه گیری کلی از محبوبیت یک وب سایت است، الکسا آمار ترافیک سه ماه گذشته میلیون ها وب سایت را در اختیار دارد، متریک رتبه الکسا حاصل ، چگونگی مقایسه یک وب سایت با دیگر سایت ها می باشد، هرچه این عدد کمتر باشد ، سایت محبوب تر است. وب سایتی با رتبه الکسا 1 از بیشترین میزان ترافیک و درگیری با سایر سایت های موجود برخوردار است.

از آنجا که رتبه الکسا یک اقدام مقایسه ای است ، برای محک و معیار رقابتی مفید است.


مدت زمان لازم برای کسب رتبه الکسا (Alexa)
اگر به تازگی سایت خود را راه اندازی کرده اید، برای اینکه در قسمت نمایش اطلاعات سایت الکسا جایی داشته باشید، پس از عضویت در آن و ثبت آدرس خود، معمولا باید مدتی بین ۱ تا ۳ ماه از ثبت سایت شما بگذرد و از طرفی هرچه بازدیدکننده سایتتان بیشتر باشد، شانس شما بیشتر خواهد بود؛ لذا می توان گفت بهترین کار برای کسب رتبه بالاتر (البته در سیستم الکسا هرچه عدد شما کم تر باشد یعنی رتبه شما بالاتر است!) تلاش در جهت انتشار مطالب بهتر و مفیدتر و اهمیت قائل شدن برای مخاطبان است؛ به این ترتیب هر چه که فعالیت شما در وب مستمر و با کیفیت باشد، سایت الکسا نیز اهمیت بیشتری برایتان قائل شده و نوع تجزیه تحلیل و آمارهای ارائه شده آن نیز به مرور زمان متفاوت خواهد بود.


توضیحات نرم افزار الکسا:

رتبه جهانی (Global Rank): رتبه جهانی وب سایت را در میان وب سایت‌های جهان نمایش می‌دهد.

بیشترین محبوبیت: کشوری که در طی ماه گذشته بیشترین بازدید را از سایت داشته‌ است.

رتبه در کشور محبوب: رتبه الکسای کشوری که در طی ماه گذشته بیشترین بازدید را از سایت داشته‌ است.

تعداد بک لینک ها (Total Sites Linking In): تعداد کل سایت‌هایی که به سایت شما لینک داده‌اند.

سرعت لود (Load Speed): نشان دهنده سرعت بارگیری سایت.

میانگین زمان لود: نشان دهنده میانگین زمان بارگیری شدن سایت.

رتبه ترافیک سایت (Alexa Traffic Ranks): اگر سایت مورد نظر در دارای رتبه الکسا پایین از صد هزار را در الکسا دارا باشد نمودار و جزئیات آن برای سایت در نمودار نمایش داده خواهد شد.
ولی اگر سایت دارای رتبه الکسا بعد (بیشتر) از صد هزار باشد نمودار خالی نمایش داده خواهد شد.
با توجه به نمودار می‌توانید میزان رشد یک سایت را در بازه زمانی سه ماهه بررسی کنید.

بازدید کنندگان سایت بر اساس کشور (Visitors by Country): در این قسمت می‌توانید مشاهده کنید که بیش‌ترین بازید کنندگان یک سایت از کدام کشور ها هستند. که به صورت درصدی نیز نمایش داده می‌شود. این قسمت زمانی بیش‌ترین کاربرد را دارد که سایت مورد نظر دارای رتبه الکسا پایین در رتبه جهانی و کشوری باشید.
میزان درگیری یا مشارکت کاربران با سایت

این قسمت حیاتی‌ترین اطلاعات درباره سئو یک سایت در اختیار شما قرار می‌دهد و این که کاربران و بازدیدکنندگان سایت شما به چه صورت با سایت شما ارتباط برقرار نموده‌اند.

 

در زیر ما مقاله هایی که ممکن است به شما کمک کند را لیست کرده ایم :

مقالات مرتبط
نظرات کاربران۰۹۱۲۸۳۶۷۷۴۷
تماس با ره وب
۰۹۱۲۸۳۶۷۷۴۷