شرکت طراحی سایت و اپلیکیشن ره وب

تیمی با تجربه و متخصص در تمام خدمات آنلاین و دیجیتال و بیش از ۲۰ سال تجربه

شرکت طراحی سایت و اپلیکیشن ره وب

نکات مهم در طراحی اپلیکیشن

نکات مهم در طراحی اپلیکیشن
نکاتی که با رعایت آنها اپلیکیشن شما جای بیشتری در دل کاربران ایجاد می کند و کاربر را ترغیب می کند اپلیکیشن شمارا همیشه نصب نگه دارند.⁃ هر نوع اپلیکیشن مشتریان و مخاطبانی دارند که به منظور دریافت یک ارزش خاص این اپلیکیشن را نصب میکنند , پس کار با یک اپلیکیشن باید آنقدر ساده باشد که برای همه قابل فهم باشد.

قبل از هر چیز مهم است بدانیم که حضور در فضای موبایل از طریق ساخت اپلیکیشن یک امر اجتناب ناپذیر است .

موبایل ها که مارا به اطلاعات عظیم اینترنت و دیگر انسان ها متصل می کنند , هر روز بیشتر از گذشته در زندگی ما نقش ایفا می کنند.

پس بسیاری از کسب و کارها هر روز بیشتر از قبل به دنبال حضور در این فضا و ساخت اپلیکیشن اختصاصی هستند.

اگر شما هم احساس میکنید که به ساخت اپلیکیشن اختصاصی برای خودتان نیاز دارید , مطالعه این مطلب میتواند به شما کمک کند

نکات لازم در طراحی یک اپلیکیشن

رابط کاربری مناسب :

⁃ هر نوع اپلیکیشن مشتریان و مخاطبانی دارند که به منظور دریافت یک ارزش خاص این اپلیکیشن را نصب میکنند , پس کار با یک اپلیکیشن باید آنقدر ساده باشد که برای همه قابل فهم باشد.

⁃ از ویژگی های یک اپلیکیشن با رابط کاربری مناسب توصیه میکنم مواردی چون , دارا بودن سیستم رجیستری ساده , دسترسی راحت به بخشهای مختلف و رعایت تناسب میان ظاهر و مفاهیم را حتما مورد توجه قرار دهید.

حجم مناسب و میزان مصرف انرژی :

⁃ هر مقدار حجم اپلیکیشن شما بالاتر باشد سرعت اجرای آن پایین تر خواهد بود , همچنین فضای بیشتری برای نصب آن لازم است , بنابراین کاربر زمانی ک متوجه حجم بالای اپلیکیشن شود ممکن از دانلود آن منصرف شود . در صورتی که اپلیکیشن های با حجم کمتر احتمال اینکه مدت زمان بیشتری مورد استفاده قرار بگیرد را دارد

مشخص کردن دقیق مخاطبین اپلیکیشن :

⁃ اینکه اپلیکیشنی که طراحی میکنید بسیار مهم است که بدانید مورد استفاده چه افرادی قرار میگیرد و هدف آن چیست , ویژگی های متمایز این افراد که براساس آنها میخواهیم به آن ها ارزش خاصی را ارائه دهیم , باید در همه مراحل طراحی و برنامه نویسی مورد توجه قرار گیرد

قابلیت اجرا بر روی دستگاه های مختلف :

⁃در برخی موارد ممکن است اپلیکیشن ساخته شده فقط روی برخی از دیوایس ها قابل اجرا باشد ,به عنوان مثال اپلیکیشنی که برای سیستم عامل اندروید ساخته میشود باید روی اکثر گوشی ها و تبلت هایی که با این سیستم عامل فعالیت میکنند قابل اجرا باشد.

⁃ یکی از ویژگی های اپلیکیشن مناسب قابلیت نصب آن بر روی هر دو سیستم عامل android و iOS است

نویسنده: حسین سعیدی، متخصص ui/ux

شرکت طراحی سایت و طراحی اپلیکیشن ره وب

برای مشاوره در رابطه با طراحی سایت میتوانید با شماره های زیر تماس بگیرید 

 

همراه :‌ ۰۹۱۲۸۳۶۷۷۴۷

تلفن :‌ ۰۲۱-۲۲۳۷۵۳۷۹

مقالات مرتبط
نظرات کاربران۰۹۱۲۸۳۶۷۷۴۷
تماس با ره وب
۰۹۱۲۸۳۶۷۷۴۷